motoryzacja

Jak działają urządzenia rozruchowe do akumulatorów?

Rozruchowe akumulatory samochodowe to nic innego jak popularne akumulatory startowe, czyli tzw. boostery. Mowa tutaj oczywiście o specjalnych urządzeniach, których głównym zadaniem jest ułatwienie kierowcy uruchomienie samochodu z rozładowanym akumulatorem. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak w rzeczywistości działają urządzenia rozruchowe do akumulatorów i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Jak przywrócić akumulatory samochodowe do życia?

Aby uruchomić silnik za pomocą stosownego urządzenia rozruchowego, wbrew pozorom niepotrzebna jest żadna specjalistyczna wiedza motoryzacyjna. Urządzenia tego typu wyposażone są w specjalne kable rozruchowe, które należy jedynie w odpowiedni sposób podłączyć do rozładowanego akumulatora. W pierwszej kolejności należy podłączyć klemę z plusem bezpośrednio do plusa na akumulatorze. Większość producentów stosuje tutaj czerwony przewód. Drugim krokiem jest podłączenie klemy minusowej do drugiego bieguna, czyli tzw. minusa. Kabel w tym przypadku ma najczęściej czarny kolor, dlatego też trudno o pomyłkę. Ostatnim etapem jest włączenie silnika i odpięcie przewodów. Zadanie to należy wykonać w odwrotnej kolejności.

Jak wybrać najlepsze urządzenie rozruchowe?

Aby wybrać niezawodne urządzenie rozruchowe należy zwrócić uwagę na pojemność oraz rodzaj silnika. Najważniejszym elementem jest wartość prądu rozruchowego. Jak powszechnie wiadomo im większe jest natężenie, tym oczywiście większej pojemności silnik będzie można pobudzić do życia. Jeżeli chodzi o standardowe jednostki (na przykład do dwóch litrów pojemności) to w przypadku diesla wystarczy 500-600 A, a przy silniku benzynowym 200-300 A. Kolejnym parametrem na który należy zwrócić uwagę jest oczywiście pojemność baterii. W dużej mierze to właśnie od pojemności zależy, jak często będzie trzeba ładować booster.

Booster – co trzeba wiedzieć?

Boostery (suche akumulatory) to tak naprawdę nic innego jak baterie litowo-polimerowe o dość dużej pojemności. W bateriach przechowywana jest oczywiście energia elektryczna, którą można wykorzystać do naładowania akumulatora samochodowego. Boostery ważą od 8 do 20 kg, a dzięki kompaktowym wymiarom bez żadnego większego problemu można je przewozić w bagażniku swojego auta. Niezależne źródło zasilania może przydać się nie tylko właścicielom starszych, ale również nowszych samochodów. Jest to najlepszy wybór dla tych kierowców, którzy mają mniejsze lub większe problemy z rozruchem samochodu. Po booster powinni sięgnąć także te osoby, które sporo czasu spędzają na drodze i korzystają z wielu urządzeń elektrycznych.

admin

Czym są giełdy transportowe?

Previous article

Jak zadbać o trawnik w okresie jesiennym?

Next article

Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *